Стець Юрій Ярославович

Міністр інформаційної політики України (з грудня 2014 року). Народний депутат України VI, VII, VIII (2014 року) скликань. Журналіст.

Місце народження та освіта

Народився 29 грудня 1975 року в місті Чортків Тернопільської області.

Впродовж 1992–1996 років навчався у Чернівецькому училищі мистецтв імені С. Воробкевича («Керівник фольклорного ансамблю» та «Організатор культурно-дозвільної діяльності»).

У 2000 році закінчив Харківський державний політехнічний університет, одержв спеціальність менеджера інформаційних систем. У 2011 році – отримав другу вищу освіту цього ж вишу за спеціальністю менеджер зовнішньоекономічної діяльності.

Кар'єра:

У 1990-1991 роках працював репортером Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії.

У 1992 році  - редактор представництва телеканалу «ICTV» у м. Чернівці.

З липня 1992 по 1993 рік - редактор, старший редактор телеканалу «ТВА» м. Чернівці.

З 1993 по 1997 рік - піар-менеджер фірми «Натан».

З 1997 по 2005 рік -  редактор  музичних програм, заступник генерального продюсера, з 2002 року - генеральний продюсер телерадіокомпанії «НБМ» (5 канал).

З 2005 року - генеральний продюсер ТОВ «Телерадіокомпанія «Експрес-Інформ».

З 2006 року - почесний голова Міжнародного благодійного фонду «Моя Україна».

З 2007 року - директор ТОВ «Телерадіокомпанія «НБМ - Радіо», увійшов до складу наглядової ради «5 каналу».

З 2007 року - народний депутат України VI скликання від Блоку «НАША Україна - Народна самооборона». На момент обрання депутатом - генеральний продюсер ТОВ «Телерадіокомпанія «НБМ». Секретар Комітету з питань свободи слова та інформації (2007 – 2012 рр.), голова Комітету (з 02.2012 року).

У 2012-2014 роках - народний депутат Верховної Ради України VII скликання. Член фракції ВО «Батьківщина». Член комітету з питань свободи слова та інформації.

З 2014 року - народний депутат України VIIІ скликання від партії «Блок Петра Порошенка»

З грудня 2014 року – міністр інформаційної політики України в уряді Арсенія Яценюка. Міністерство ще планується створити. Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому проект постанови про формування складу Кабінету міністрів України.

З квітня 2016 року - міністр інформаційної політики України в уряді Володимира Гройсмана.

Звання, нагороди

Заслужений журналіст України (2005 року).

Нагороджений Почесною грамота Кабінету Міністрів України (2008 року).

Сім'я

Одружений вдруге. Друга дружина - Яна Конотоп, журналіст, політичний оглядач («5 канал»). Подружжя виховує доньку Єву (2011 р.н.), доньку Яни Настю від першого шлюбу, двох синів від першого шлюбу Юрія – Владислава та Сергія.  

Дочку Юрія Єву хрестили Марина Порошенко разом з Юрієм Луценком.

Довідка

Юрій Стець давно знайомий з Президентом України Петром Порошенко, його кум і менеджер. Був генеральним продюсером «5 каналу», підконтрольного нинішньому Президентові. Цього літа очолив управління інформаційної безпеки Національної Гвардії України і навіть написав заяву про складання депутатських повноважень. Тоді ж передав пост глави партії президента «Солідарність» (пізніше перейменованої в «Блок Петра Порошенка»). За повідомленнями ЗМІ, Стець вважався негласним стратегом і куратором основних інформаційних активностей Глави держави.

Міністр Юрій Стець пояснив необхідність створення нового відомства, тим що інформаційна безпека в нинішньому світі є одним з ключових параметрів національної безпеки. Зазначив, що розробка стратегії національної інформаційної безпеки, управління відповідними ресурсами, захист національних інтересів, підтримка свободи слова в умовах воєнного конфлікту потребують ефективного та централізованого менеджменту. Він підкреслив, що Міністерство інформаційної політики необхідно лише на час військової агресії, а після її закінчення потреб у цьому відомстві не буде.

На момент створення нового відомства журналісти охрестили його «міністерством правди». 

26 квітня 2016, 13:07 |  ДОСЬЄ

^ ^